• Login
  • سبد خرید 0

02166121416

پشه بند

پشه بند

برای طبیعت‌گردان و به طور کلی کسانی که علاقه‌مند به گذراندن شب‌ها در محیط بیرون از خانه و لذت بردن از استراحت در هوای آزاد هستند و یا مجبور به این کار می‌باشند، پشه بند یک محصول کلیدی و در عین حال ضروری است. افرادی که در طول زندگی خود حتی یک شب گرم تابستانی را در بیرون از خانه سپری کرده باشند، به خوبی با مشقت کلنجار رفتن با پشه‌ها و یا سایر حشرات مزاحم آشنایی دارند و از اهمیت وجود محصولی که آنان را از آزار و اذیت این موجودات کوچک در امان نگاه دارد آگاهند. اما این تمام ماجرا نیست؛ برخی حشرات افزوده بر ایجاد مزاحمت، می‌توانند صدمات جدی و خطرناکی را برای افراد ایجاد کنند. لذا افراد باید پیش از اینکه خود را در معرض صدمات ناشی از این موجودات قرار دهند، در اندیشه‌ی رهیافتی برای پیش‌گیری این آسیب‌ها باشند. خوشبختانه این کار به وسیله‌ی محصولی موسوم به پشه بند امکان‌پذیر بوده و شما می‌توانید با استفاده از این محصول خوابی امن و راحت را در خارج از خانه تجربه کنید. پشه بند وسیله‌ای توری یا پارچه‌ای است که دور تا دور محل مورد نظر افراد برای خواب یا استراحت را پوشش می‌دهد و از ورود حشرات موذی به محیط داخلی‌اش جلوگیری می‌کند. این محصول به سبب جنس بدنه‌اش که از پارچه یا توری بسیار نازک می‌باشد، تنها برای دماهای بالا مناسب بوده و در ایام سرد سال چندان کارآمد نیست. بدنه‌ی پشه بندها عموما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که نه باعث مسدود شدن دید شوند و نه به پشه‌ها و سایر حشرات موذی اجازه‌ی ورود به محیط داخلی را دهند.

 

انواع پشه بند

پشه بندها نیز مانند بسیاری از محصولات دیگر انواع مختلفی دارند که کارآمدی هر یک باید در شرایط و موقعیت مخصوص خود سنجیده شود. پشه بندها را می‌توان به طرق مختلفی(بر اساس سایز، جنس، مدل و...) تقسیم‌بندی کرد. در اینجا ما به بررسی مدل‌های گوناگون این محصول می‌پردازیم.

1- پشه بند سنتی: این مدل، نوعی پشه بند ساده و دارای شکلی مستطیلی است. این نوع پشه بندها به نسبت مدل‌های دیگر سایز بزرگ‌تری دارند و از فضای بیش‌تری برخوردار می‌باشند. این امر علاوه بر این که شما را از مکانی جادارتر برای خواب یا استراحت بهره‌مند می‌سازد، سبب افزایش گردش هوا در محیط داخلی پشه بند می‌شود. ازاین‌رو پشه بند‌های سنتی به نسبت سایر پشه بندها خنک‌تر و در روزهای گرم قابل استفاده‌تر می‌باشند. اما لازم به ذکر است که به دلیل حالت و اندازه‌ای که پشه بندهای سنتی دارند راه‌اندازی و جمع‌آوری آن‌ها می‌تواند تا حدی دشوار باشد. آن‌ها همچنین در مقایسه با مدل‌های دیگر سنگین‌تر می‌باشند.

2- پشه بند سقفی: این پشه بندها همانطور که از نامشان پیداست از سقف آویزان می‌شوند و وظیفه‌ی خود را به صورت معلق انجام می‌دهند. پشه بندهای سقفی برای محیط داخل خانه طراحی و ساخته شده‌اند و درست بالای تخت یا محل خواب نصب می‌شوند. این پشه بندها پس از نصب، اغلب شکلی به مانند یک زنگوله دارند؛ بدین صورت که هرچه پایین‌تر می‌آیند پهنای آن‌ها نیز بیش‌تر می‌شود. این مدل پشه بندها تنها به یک نقطه برای اتصال به سقف احتیاج دارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را نصب و راه‌اندازی کرد. همچنین این پشه بندها به سبب ضخامت پارچه‌ی بخش پایینی‌شان، یعنی آن بخش که بر روی زمین قرار می‌گیرد، فشار زیادی را به نقطه‌ی اتصال خود به سقف وارد نمی‌کنند و پایداری بالایی دارند. از دیگر مزایای پشه بندهای سقفی این است که حجم بالای آن‌ها باعث گردش بهتر هوا در فضای داخلی‌شان می‌شود و فضایی خنک و مطبوع را بر روی محل استراحتتان در خانه ایجاد می‌کند. پشه بندهای سقفی همچنین به علت ظاهر جذابی که از آن برخوردارند، می‌توانند در افزایش زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق خوابتان نیز موثر باشند. اما پشه بندهای سقفی از آنجا که میزان زیادی پارچه برای ساخت آن‌ها به کار رفته است، افزوده بر حجم بالایشان، وزن نسبتا سنگینی نیز دارند؛ این امر باعث می‌شود که حمل و نقل آن‌ها تا حدی دشوارتر شود. همچنین با توجه به وزن بالای این پشه بندها، شما برای آویزان کردن آنان به سقف به یک نقطه‌ی اتصال محکم و مقاوم نیاز خواهید داشت.

3- پشه بند مسافرتی: به جرئت می‌توان ادعا کرد که پشه بندهای مسافرتی مناسب‌ترین و محبوب‌ترین مدل برای طبیعت‌گردان و افراد اهل سفر است. این مدل پشه بندها ظاهر و ساختاری شبیه به چادرهای مسافرتی داشته و بسیار خوش‌ساخت و کاربردی می‌باشند. در میان پشه بندهای مسافرتی، پشه بندهای فنری از انواع دیگر محبوب‌تر و رایج‌تر می‌باشند. پشه بندهای فنری دارای سایزبندی‌های متفاوتی هستند و شما می‌توانید به راحتی سایز مورد نظر خود را، از دو نفره تا 12 نفره انتخاب کنید. بزرگ‌ترین مزیت پشه بند فنری، سادگی حمل‌و‌نقل و سهولت راه‌اندازی و جمع‌آوری آن است که آن را به محصولی بسیار ایده‌آل برای مسافرت‌ها و طبیعت‌گردی‌ها  تبدیل کرده است.

4- پشه بند چتری: از دیگر مدل‌ها رایج پشه بند می‌توان به مدل چتری اشاره کرد. دلیل انتخاب چنین نامی برای این محصول، نحوه‌ی باز و بسته شدن آن است که شباهت زیادی به چتر دارد. پشه بندهای چتری متدوال‌ترین مدل برای پشه بند کودک و پشه بند نوزاد هستند. علت این امر، سادگی استفاده از پشه بندهای چتری برای این رده‌ی سنی است. شما می‌توانید به راحتی پس از خواباندن کودک یا نوزاد خود پشه بند را بر روی محل خواب او قرار دهید. پشه بندهای چتری همچنین در ابعاد بزرگ‌تر نیز طراحی و ساخته شده‌اند. لذا بزرگسالان نیز می‌توانند از پشه بندهای چتری مخصوص خود استفاده کنند. اما یکی از معایب مهم پشه بند چتری بزرگسالان این است که آن‌ها اندازه‌ی بسیار بزرگی دارند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. لذا اگر قصد تهیه‌ی یکی از آن‌ها را دارید باید حتما این نکته را در نظر بگیرید.

 

مزایا و معایب پشه بند

خوابیدن و استراحت کردن در محیط بیرون از خانه آن هم در ایام گرم تابستانی، یعنی ایام مزاحمت پشه‌ها و حشرات مختلف چندان کار ساده‌ای نیست؛ مگر اینکه پیش‌تر ملازمات چنین کاری را فراهم آورده باشید. بزرگ‌ترین مزیت پشه بند این است که به شما امکان خوابیدن و تجربه‌ی استراحتی امن و آرام در هوای آزاد را فراهم می‌کند؛ آن هم به طوری که هیچ حشره‌ای توان ایجاد مزاحمت برای شما را نخواهد داشت. همچنین از آنجایی که برخی حشرات صرفا به ایحاد مزاحمت بسنده نکرده و ممکن است آسیب‌ها و بیماری‌هایی را با خود به دنبال بیاورند، پشه بند می‌تواند نقش مهمی را در محافظت از شما ایفا کند. گردش مدوام هوا در محیط داخلی پشه بند نیز از دیگر مزیت‌های این محصول است که در شب‌های گرم خواب دل‌چسبی را برایتان به ارمغان می‌آورد. همچنین پشه بندها به سبب جنس توری بدنه‌شان از وزن بسیار پایینی برخوردارند و شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را جابه‌جا کنید. از معایب پشه بند نیز می‌توان به حساس بودن جنس بدنه‌ی آن اشاره کرد. بدنه‌ی پشه بندها اغلب از جنس تورهای پارچه‌ای یا پلاستیکی می‌باشند که هردو در برابر اشیاء نوک تیز و اجسام بران آسیب‌پذیرند. بنابراین شما موظفید تا حد امکان از نزدیک شدن چنین اجسامی به پشه بند جلوگیری کنید؛ علی‌الخصوص در زمانی که قصد دارید در طبیعت از این محصول استفاده کنید. همچنین جنس بدنه‌ی پشه بندها سبب می‌شود که شما در روزهای خنک یا بارانی و فصول سرد سال قادر به استفاده از آنان نباشید. البته به علت عدم وجود حشرات مزاحم در این شرایط آب‌وهوایی، طبعا احتیاجی به استفاده پشه بند نخواهید داشت.

 

نحوه‌ی نگهداری از پشه بند

نگهداری از یک پشه بند کار چندان دشواری نیست و شما می‌توانید با رعایت چند نکته‌ی ساده تا مدت‌ها از محصولی که آن را خریداری کرده‌اید استفاده کنید. همانطور که در بخش قبلی گفته شد، پشه بندها در برابر اجسام تیز و بران به میزان بالایی آسیب‌پذیرند. بنابراین یکی از راه‌های موثر برای افزایش طول عمر پشه بند این است که آن را از چنین اشیائی دور نگه دارید. همچنین حین استفاده از پشه بند خود در طبیعت، سعی کنید آن را در مکانی صاف و هموار قرار دهید که دور از شاخه‌های درختان باشد. اگر قصد دارید از پشه بند خود در طول روز استفاده کنید، تا حد امکان تلاش کنید که آن را در سایه راه‌اندازی کنید. همچنین اگر شبانه از پشه بند استفاده می‌کنید، بهتر است با روشن‌تر شدن هوا سریعا آن را جمع‌‌آوری کنید. قرار گرفتن پشه بند در معرض نور خورشید به مرور باعث پوسیدگی و از بین رفتن توری آن می‌شود. همچنین به هیچ عنوان پشه بند را در نزدیکی آتیش راه‌اندازی نکنید. پشه بندها به سبب جنس بدنه‌ی خود بسیار در برابر آتش آسیب‌پذیرند و حتی شعله‌ای بسیار کوچک می‌تواند باعث از بین رفتن بخش زیادی از پشه بند شود.

قیمت پشه بند

قیمت یک پشه بند، بسته به نوع، سایز و جنس بدنه‌ی آن متغیر است. اما به طور کلی پشه بندها از قیمت چندان بالایی برخوردار نمی‌باشند و اغلب ارزان قیمت هستند. همچنین به سبب طول عمر بالایی که پشه بندها از آن برخوردارند، صرف هزینه‌ی اولیه‌ای که برای تهیه‌ی آن‌ها لازم است خیلی به چشم نمی‌آید. لذا شما می‌توانید با خیالی آسوده اقدام به خریداری این محصول کنید.

 

نکات مهم هنگام خرید پشه بند

از نکات بسیار مهمی که باید در حین خرید پشه بند به آن‎‌ها توجه کنید، در ابتدا می‌توان به مدل پشه بند اشاره کرد. مدل پشه بندی که شما قصد خرید آن را دارید باید با کاربردی که برای آن در نظر گرفته‌اید مطابق باشد. در بخش‌های پیشین توضیحاتی درباره‌ی برخی از مدل‌های رایج پشه بند ذکر شد و شما می‌توانید با رجوع به آن‌ها اطلاعات مفید و سودمندی را در خصوص انواع مختلف پشه بند کسب کنید. سایز و ابعاد پشه بند نیز از نکات بسیار مهمی است که در هنگام خرید باید به آن توجه شود. پشه بندها سایزبندی‌های گوناگونی دارند. برخی از آن‌ها تنها می‌توانند یک الی دو نفر را در خود جای دهند، در حالی که برخی دیگر برای گروه‌های چندین و چند نفره نیز مناسب‌اند. نکته‌ی دیگری که در حین خرید باید به آن توجه کنید، بررسی توری پشه بند است. سوراخ‌های توری پشه بند نه باید چنان بزرگ باشند که حشرات ریز بتوانند از آن عبور کنند و نباید چنان تنگ و بسته باشند که جلوی گردش هوا را بگیرند. این نکته نیز لازم به ذکر است که تورهای پلاستیکی کیفیت بهتری از تورهای پارچه‌ای دارند و نسبت به آن‌ها خنک‌تر می‌باشند.

 

سفارش و خرید آنلاین پشه بند

پس از کسب اطلاعات کافی در خصوص این محصول، دیگر زمان خریداری آن فرا رسیده است. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت فروشگاه اورجینال لند نمایندگی فروش پشه بند و محصولات مسافرتی در ایران، مدل‌های مختلف پشه بند را بررسی کرده و مشخصات آنان را به طور دقیق بررسی کنید و سپس با خیال راحت‌تری محصول مورد نظر خود را انتخاب و به صورت اینترنتی خریداری کنید. محصول مورد نظر شما پس از ثبت نهایی سفارش در یک بسته بندی مناسب برای شما ارسال می‌شود و شما می‌توانید آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.

 

سوالات متداول

 

پشه‌بند دارای چه مدل‌هایی است؟

پشه‌بندها بر اساس سایز، جنس و ... در مدل‌های مختلفی تولید و ساخته می‌شوند. پشه‌بند سنتی، پشه‌بند سقفی، مسافرتی و چتری انواع مختلفی از پشه‌بند هستند که در بازار وجود دارند. برای اطلاع بیشتر درباره کاربرد هر پشه‌بند و خرید آن، روی این لینک کمک کنید.

 

قیمت پشه‌بند بر اساس چه عواملی تعیین می‌شود؟

قیمت پشه‌بند با توجه به نوع، سایز و جنس بدنه متفاوت می‌باشد. البته پشه‌بندها دارای قیمت بالایی نیستند و با هزینه کم می‌توانید یک پشه‌بند باکیفیت خریداری نموده و از آن استفاده کنید.

 

در هنگام خرید پشه‌بند باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید پشه‌بند باید به ابعاد و سایز آن توجه کنید. پشه‌بندها در سایزهای مختلفی تولید می‌شوند و شما باید با توجه به افرادی که می‌خواهند از این محصول استفاده کنند، آن را خریداری نمایید. همچنین سوراخ پشه‌بند نیز باید قبل از خرید بررسی شود. سوراخ‌های پشه‌بند نه باید چنان بزرگ باشند که حشرات بتوانند از آن عبور کنند و نه آنقدر کوچک که جلوی گردش هوا را بگیرند.