• Login
  • سبد خرید 0

02166121416

راهنمای خرید استخر بادی کودک


راهنمای خرید استخر بادی کودک

ورزش‌ها و تفریح‌های آبی از گذشته تاکنون جزء علاقه‌مندی‌های افراد در سنین مختلف بوده است. بخصوص برای کودکان و نوجوانان که تمایل انکار ناپذیری به ورزش‌های آبی دارند. در گذشته‌ی نه‌چندان دور، دسترسی افراد به نهرها و جوی‌های آب بیشتر بوده یا در حیاط خانه خود حوض‌های بزرگ و کوچک داشتند. به همین خاطر به تفریحات آبی تمایل زیادی نشان می‌دادند.

اما امروزه شرایط تغییر کرده و برای پاسخ‌گویی به این نیاز، استخرهای عمومی و پارک‌های آبی دایر شده است. استفاده از این فضاها هم شرایط خاص خود را دارد. زمان، مسافت و هزینه‌ی رفت وآمد به استخرها همیشه یک مشکل محسوب می‌شود و وقتی پای کودکان هم به موضوع باز شود، بحث بهداشت و تمیز بودن فضای استخر، یک مانع جدی برای ورود کودکان به این فضاها است.

داشتن یک استخر بادی متوسط یا کوچک در منزل برای کودکان، می‌تواند با رعایت امنیت و بهداشت، پاسخگوی میل آب‌بازی کودک باشد و لحظات شاد و مفرحی را برای او رقم بزند. در این محتوا سعی کردیم راهنمای خرید استخر بادی کودک را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

مزیت استفاده از استخر بادی

همان طور که گفتیم استخرهای بادی می‌توانند در عین سادگی و اقتصادی بودن، فضای یک استخر بتنی ثابت را شبیه‌سازی کنند. چند مورد از مزیت‌های استخرهای بادی را بیان می‌کنیم تا بیشتر با این محصول کاربردی آشنا شوید:

  • حجم کوچک و قابل حمل

یک استخر بادی دو متری هم پس از تخلیه و جمع شدن، در یک باکس 20-30 سانتی‌متری جاسازی می‌شود و نگرانی‌ای بابت جا گیر بودن این محصول در فضای خانه وجود ندارد.

  • راه اندازی سریع

راه اندازی استخرهای بادی کار سخت و زمان‌بری نیست و کافی است ابتدا توسط پمپ‌های بادی دستی یا الکتریکی لایه‌های استخر پر شود که بسته به اندازه‌ی استخر زمان انجام این کار بین یکی دو دقیقه تا ده پانزده دقیقه متغیر است و سپس با استفاده از شیلنگ آب، محفظه‌ی استخر پر از آب می‌شود.

  • امکان راه اندازی در مکان‌های مختلف

از آن‌جایی که استخرهای بادی خاصیت جمع شدن در حجم کوچک را دارند؛ بنابراین قابل حمل به هر محیطی هستند. بنابراین در تابستان می‌توان در حیاط و فضاهای رو باز و در فصول سردتر در حمام از آن بهره برد.

  • تنوع بالا در ابعاد، شکل و رنگ و طرح

این محصولات در اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند که پاسخگوی هر نیاز و سلیقه‌ای خواهد بود.

  • ترمیم و تعمیر ساده

شاید با نگاه به ظاهر انواع استخرهای بادی آسیب‌پذیر بودنشان نسبت به اجسام تیز نگران‌کننده باشد اما در صورت بروز هر آسیب به آن، با استفاده از چسب‌های مخصوص می‌توان آن را ترمیم کرد. به خاطر داشته باشید که برای پیشگیری از هر آسیب احتمالی باید در نگهداری این وسایل دقت کنید.

  • قیمت فوق‌العاده مناسب

قیمت این کالاها در مقایسه با کاربردشان معقول است. تنوع بالای آن‌ها بازه‌ی قیمتی متنوعی هم ایجاد می‌کند که پاسخگوی همه‌ی اقشار جامعه خواهد بود.

 

ویژگی‌های استخر بادی خوب

خب همانند هر محصول و کالای دیگری، استخرهای بادی هم در ابعاد و کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌شوند و دارای قابلیت‌های متفاوتی هستند که باید هنگام خرید به آن‌ها توجه شود. در این بخش راهنمای خرید استخر بادی کودک به بررسی ویژگی‌های استخر بادی خوب می‌پردازیم.

استخرهای بادی از جنس پلاستیک PVC و در کیفیت و ضخامت‌های متفاوتی تولید می‌شوند و طبیعی است که هرچقدر ضخامت آن بیشتر باشد؛ امکان آسیب دیدن و خرابی آن کمتر شده و در نتیجه دوام بیشتری خواهد داشت. البته تقریبا تمامی استخرهای بادی در صورت آسیب دیدگی به سادگی قابل تعمیر هستند. همچنین برخی از استخرها از یک محفظه‌ی بادی تشکیل شده‌اند و برخی دیگر هم از چند محفظه‌ی بادی جدا که توسط بخش‌های پلاستیکی ثابت با هم ارتباط دارند و پس از باد شدن روی هم قرار می‌گیرند و کل استخر را تشکیل می‌دهند. همچنین جنس خوب استخر بادی باعث مقاومت بهتر آن در برابر فشار آب و نور خورشید می‌شود.

همچنین استخرهای بادی با ساختار و طراحی‌های متفاوت برای سنین و سلیقه‌های مختلف تولید می‌شوند که علاوه بر شکل ظاهری، بایستی میزان رعایت نکات ایمنی را در استخرهای بادی در نظر گرفت. چرا که حین شنا و ورزش‌های آبی همواره امکان سر خوردن و افتادن وجود دارد و اینکه ساختار استخر بادی تا چه اندازه جلوی آسیب احتمالی را می‌گیرد موضوع مهمی است. بخصوص برای کودکان که معمولا در مواجهه با آب دیگر غیر قابل کنترل می‌شوند. برای این منظور باید بدانید که برخی از استخرها وجود دارند که کفی آن‌ها پلاستیک ثابت است و غیر قابل باد شدن هست که خب برای کودکان زیر 3-4 سال مناسب نیستند. گرچه این قابلیت برای کودکان بالای 5 سال آنچنان کارآمد نیست و مزیت محسوب نمی‌شود. همچنین در هنگام خرید به ارتفاع استخر دقت کنید که مناسب شخصی که از آن استفاده می‌کند؛ باشد.

 

انواع استخر بادی کودک

همان‌طور که گفتیم استخرهای بادی در اندازه‌ها و طرح‌های متفاوتی تولید می‌شوند و بخصوص برای کودکان این تنوع و امکانات بیشتر هم هست. در راهنمای خرید استخر بادی کودک تلاش کرده‌ایم انواع این استخرها را مورد بررسی قرار دهیم.

 

از نظر شکل و طرح

استخرهای بادی چه برای بزرگسالان و چه برای کودکان در شکل‌های مختلف دایره‌ای، مستطیل و بیضی تولید می‌شوند اما استخرهای بادی کودکان علاوه بر این‌ها در شکل‌های فانتزی خاص مانند انواع حیوانات نیز وجود دارد. که  جذابیت دوچندانی برای کودک به وجود می‌آورند. همچنین همان‌طور که دیده‌اید استخرهای بادی در رنگ‌های متفاوتی وجود دارند و طرح‌های عروسکی و فانتزی نیز بر روی بدنه‌ی برخی از استخرها به چشم می‌خورد.

 

از منظر اندازه و ابعاد

استخرهای بادی در استانداردهای مختلف برای سنین متنوعی تولید می‌شوند؛ بنابراین باید بر اساس فضای مدنظر و سن کودک، اندازه و ارتفاع استخر مناسب او را انتخاب کنید. این انتخاب صحیح در حفظ امنیت کودک تاثیرگذار است.

 

استخرهای بادی کودک با سایبان

برخی از استخرهای آبی مخصوص کودکان، مجهز به سایبان هستند که در فضای باز و زیر آفتاب بسیار کاربرد دارند. استخرهای آبی در مدل‌های قلعه، از معروف‌ترین استخرهای آبی با این مزیت هستند.

 

استخر بادی کودک با فواره‌ی آب

وجود فواره و آب‌پاش در استخرهای بادی کودکان می‌تواند برای کودکان فوق‌العاده جذاب و دیدنی باشد. این فواره‌ها گاهی اوقات در گوشه‌ای از استخر و در برخی از موارد دور تا دور استخر وجود دارند و با وصل کردن شلنگ آب به سوپاپ مربوطه، فواره‌های دیدنی آب در سراسر آن دیده می‌شود.

 

استخر بادی دارای سرسره بادی

وجود سرسره‌ی بادی در استخرهای بادی کودک نیز یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که می‌تواند لحظات شاد و مفرحی را  برای کودک شما فراهم کند. وجود سرسره بادی فقط در استخرهای کودک سایز بزرگ دیده می‌شود که فضایی در بخش‌های میانی استخر برای قرار دادن این سرسره وجود دارد. در راهنمای خرید استخر بادی کودک توجه به طراحی متناسب با سن کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است. این سرسره‌های بادی طراحی مناسبی برای بالا رفتن کودک داشته و بخش‌های اصلی بدنه‌ی آن نیز طوری طراحی شده‌ است که تمامی موارد ایمنی در آن‌ها رعایت شده و هیچ خطری کودک را تهدید نخواهد کرد.

 

استخر بادی کودک با سایر امکانات خاص

علاوه بر موارد نام‌برده، وجود امکانات و قابلیت‌های دیگری هم در برخی از استخرهای بادی کودکان به چشم می‌خورد. مواردی چون وجود نشیمن‌گاه بادی، وجود حلقه‌ها و اسباب‌بازی‌های بادی و توپ‌های بادی همگی می‌توانند موجبات شادی و جذابیت بیشتری را برای کودکان به ارمغان بیاورند.

 

مراقبت و نگهداری از استخرهای بادی

رعایت چند نکته در نگهداری از استخرهای بادی می‌تواند موجب دوام بیشتر این کالا شود. اول آن که این استخرها نباید بیش از اندازه باد شوند. حتما از وسایل و اشیاء تیز دور نگه داشته شوند و بخصوص کف مکانی که استخر را دایر می‌کنید باید مورد بررسی قرار بگیرد. استخرها از وسایل داغ و تولیدکننده‌ی گرما حتما دور نگه داشته شوند. در صورت بروز هرگونه مشکل، تعمیر آن‌ها سخت خواهد بود. حین خالی کردن استخر بادی از بلند کردن آن جهت سرازیر شدن آب پرهیز کنید تا فشار زیادی به آن وارد نشود.

 

استخر بادی کودک محصولی ساده اما مفرح

در این مقاله سعی کردیم راهنمای خرید استخر بادی کودک را به‌طور کامل و جامع بیان کنیم تا شما با اطلاعات کافی نسبت به گزینش مدل مناسب فرزند خود اقدام کنید.

همان‌گونه که گفتیم استخرهای بادی کودکان در طرح‌ها و با قابلیت‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام برای کودکان از جذابیت خاصی برخوردار است. اندازه، ارتفاع و جنس محصول مواردی هستند که شما بایستی با دقت آن‌ها را بررسی کنید. با مراجعه به دسته بندی استخر بادی  وبسایت ما، این کالا را خریداری کنید.