• Login
  • سبد خرید 0

02166121416

نحوه نصب استخر پیش ساخته


نحوه نصب استخر پیش ساخته

استخر یکی از جذاب‌ترین مکان‌هایی است که می‌توان جهت ورزش و تفریح از آن استفاده کرد. استخرها در انواع مختلف بتنی و بادی عرضه بازار می‌شوند. هنگام خرید استخر دقت داشته باشید که تمام ملاک‌ها و استانداردهای یک استخر مطلوب را بررسی کنید تا بتوانید برای خرید استخر مناسب تصمیم گیری نمایید. در این مقاله به بررسی نحوه نصب استخر پیش ساخته اینتکس خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

مزایای استفاده از استخر پیش ساخته اینتکس

  • زمان نصب بسیار کوتاه در مقایسه با استخر بتنی
  • امکان جا به جا کردن
  • عدم نیاز به داشتن سرمایه هنگفت در هنگام خرید

 

چگونگی نحوه نصب کردن استخر پیش ساخته اینتکس

قطعا استخرهای پیش ساخته یکی از بهترین استخرهای خانگی و شخصی به شمار می‌روند، زیرا این نوع از استخرها در مقایسه با استخر بتنی و سیمانی مزیت‌های فراوانی را به خود اختصاص داده‌اند. اگر تصمیم شما بر این شد که از استخرهای پیش ساخته استفاده کنید، باید نیاز خود را متناسب با زمین محل دایر کردن استخر بسنجید. در نظر داشته باشید که استخرهای پیش ساخته در انواع مختلف بیضی، مستطیل،  مربع، دایره و ... ساخته خواهد شد. قبل از خرید استخر پیش ساخته مورد نظر باید از فروشنده در مورد سایز و ابعاد آن بخواهید که اطلاعات دقیقی به شما دهد و سپس در جهت استفاده درست و نحوه دایر کردن استخر پیش ساخته راهنماییتان نماید. داشتن فضای مناسب برای دایر کردن استخر بسیار حائز اهمیت است. اما مهمترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که نحوه نصب استخر پیش ساخته را یاد بگیرید. نحوه نصب استخر پیش ساخته اینتکس در چند گام انجام می‌شود.

 

 

 

 

گام اول

نکته مهمی که باید در رابطه با استخرهای پیش ساخته در نظر بگیرید این است که باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید از استخر به صورت روکار استفاده کنید یا آن را به صورت توکار نصب نمایید. استخرهای پیش ساخته اینتکس این قابلیت را دارند که به هر دو صورت نصب شوند. یعنی آن را بر روی زمین قرار دهید یا در داخل حفره زمین بگذارید. اگر تصمیم نهایی بر این شد که استخر را به صورت روکار نصب کنید باید به ارتفاع محل نصب دقت کنید. به طور مثال اگر می‌خواهید آن را در زیر زمین یا انباری بگذارید، باید سقف آن مکان برای وارد شدن به استخر مشکلی ایجاد نکند.

 

گام دوم

نحوه نصب استخر پیش ساخته اینتکس توکار بدین صورت است که باید مساحت گودبرداری یک متر بیشتر از مساحت استخر پیش ساخته باشد. در نظر داشته باشید هنگام نصب استخر به صورت روکار نیازی به انجام گود برداری نیست؛ اما باید محیطی که استخر را در آن قرار می دهید کاملا وارسی ‌شود تا عواملی که موجب از بین رفتن استخر می‌شوند از محیط حذف گردد.

همچنین پس از مشخص کردن محل نصب استخر پیش ساخته به صورت روکار باید محل نصب را به خوبی تمیز کنید تا عوامل خارجی موجب از دست رفتن بدنه استخر نشوند. یعنی باید سطح زمین را از نظر ناهمواری نیز بسنجید تا یک سطح مسطح داشته باشید. زمین‌های ناهموار باعث می‌شوند فشار آب در یک قسمت از استخر افزایش یابد و بدنه استخر به مرور زمان تضعیف گردد.

پس از بررسی زمین توسط دستگاه‌ تراز در صورت مشاهده کردن هرگونه ناهمواری باید توسط ابزارآلاتی همچون چنگک، شن کش، بیل و ...زمین را صاف کنید. به خاطر داشته باشید که دایر کردن استخر آب پیش ساخته بر روی اشیائی همچون سنگ ریزه، ماسه، خاک، آسفالت، شاخ و برگ درختان به هیچ عنوان توصیه نخواهد شد، زیرا این وسایل به دلیل ایجاد فشار نامتقارن در استخر موجب سوراخ شدن بدنه و کف استخر خواهند شد. جهت کاهش خطر آسیب دیدگی می‌توانید از زیرانداز استفاده نمایید. هنگام خرید استخرهای پیش ساخته از نمایندگی‌های اینتکس می‌توانید از فروشنده‌ بخواهید که زیر انداز مناسب استخر را به شما معرفی کند. استفاده از زیر اندازهای خود شرکت اینتکس خطر آسیب دیدگی استخر پیش ساخته را به وفور کاهش می‌دهد.

 

گام سوم

اکنون که در مورد محل نصب استخر تمام عوامل را بررسی کردیم، نوبت باز کردن استخر و نصب آن رسیده است. نصب استخر با تفکیک پایه‌ها، بدنه و پیچ و مهره‌ها همراه است. استخرهای پیش ساخته چون در انواع رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شود نصب آن‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد و باید متناسب با هر طرح دفترچه راهنمای آن بخوانید.

اگر استخر را از نمایندگی اینتکس خریداری کرده‌اید می‌توانید از نصاب خود نمایندگی بخواهید تا در نصب کردن استخر به شما کمک کند. نصاب‌ها با توجه به تجربه و سرعت عملی که دارند می‌توانند استخر را در مدت زمان یک الی دو ساعت کاملاً راه اندازی کنند.‌ در صورتی که خودتان می خواهید استخر پیش ساخته را نصب کنید، باید پس از باز کردن جعبه پارچه یا بدنه برزنتی استخر را بر روی زمین قرار دهید و پایه‌های طراحی شده آن را به یک دیگر متصل کنید. غالبا جنس میله‌های استخرهای اینتکس از آلومینیوم یا فایبرگلاس هستند؛ بنابراین استحکام لازم را برای استفاده طولانی مدت از استخر خواهند داشت. پس از متصل کردن پایه‌ها و بدنه برزنتی به یکدیگر، استخر در حال ایستاده قرار می‌گیرد.

 

 

 

 

گام چهارم

پس از نصب استخر نوبت به وصل کردن پمپ‌های آب که وظیفه تصفیه آب را بر عهده دارند می‌رسد. هر استخر پیش ساخته متناسب با ابعاد خویش دارای پمپ تصفیه آب استخر می‌باشد که با استفاده از آن می‌توان حجم آب استخر را در مدت زمان کوتاهی تصفیه کرد. دقت داشته باشید که هر استخری اعم از شخصی، بتنی، پیش ساخته، باید پمپ تصفیه آب داشته باشد، زیرا استفاده مکرر از آب آلودگی ایجاد خواهد کرد. پس از خارج کردن لامپ تصویر از داخل جعبه سعی کنید آن را در نزدیکی دریچه های ورودی و خروجی آب سطح قرار دهید های پلاستیکی و فنری این پمپ ها را در قسمت خروجی  پمپ متصل کنید. سعی کنید لوله‌ای در قسمت ورودی پمپ تصفیه آب را به دریچه خروجی استخر متصل کنید. همچنین لوله‌ای که به دریچه خروجی پمپ تصفیه متصل شده است را به دریچه ورودی آب استخر وصل کنید. سعی کنید تمام این کارها را به گونه ای انجام دهید که آب نشتی نداشته باشد. به خاطر داشته باشید که پمپ تصفیه آب را باید پس از پر کردن استخر روشن کنید و عملکرد آن را بسنجید.

 

گام پنجم

اکنون که تمام مراحل نصب استخر را به پایان رساندید وقت آن است که نردبان مخصوص استخرهای پیش ساخته که جز لوازم جانبی استخر به شمار می‌آیند را، نصب نمایید و از استخر جدید خود لذت ببرید. دقت نمایید که برخی اوقات ممکن است از دو نردبان جهت اطمینان خاطر استفاده شود اما لزوما نیازی به خرید دو نردبان نیست.

 

بررسی استخرهای فریمی

یکی از پر استفاده‌ترین و محبوب ترین مدل‌های استخرهای پیش ساخته مربوط به استخرهای فریمی است که دارای ویژگی‌ها و خصوصیات جذاب بی‌شماری می باشد. این ویژگی‌ها به قدری مورد استقبال قرار گرفتند که دلیل پرفروش بودن استخرهای فریمی در حجم عظیم شده‌اند. جذاب‌ترین ویژگی استخر های فریمی مربوط به سایز و اندازه‌ای است که این استخرها را به خود اختصاص داده‌اند. این استخرها در کنار ابعاد بسیار بزرگی که دارند، دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار هنگام شنا می‌باشند. همچنین پایه‌های مقاوم آن موجب شده است تا استحکام استخر فریمی دو برابر شود.

در مقایسه با نحوه نصب استخر پیش ساخته اینتکس استخرهای فریمی روش نصب و راه‌اندازی پیچیده تری دارند. به دلیل این پیچیدگی ها، تولیدکنندگان در داخل پکیج ها و کارتون های محصول دی وی دی های آموزشی و بروشورهای متنی را قرار دهند. به خاطر داشته باشید که استخرهای فریمی بنابر ابعاد بزرگتری که در مقایسه با استخرهای دیگر دارند، نیازمند فراهم کردن زمین بزرگتر جهت نصب است.

نکته مهمی که در مورد استخرهای پیش ساخته وجود دارد این است که باید هنگام نصب، تمام عوامل خارجی که سبب سوراخ شدن استخر می‌شود را جمع آوری کنید و همچنین سطح زمین را از نظر ناهمواری و کج بودن بررسی نمایید. کج بودن زمین حتی به مقدار اندک موجب فشار آوردن نامتقارن بر پایه‌ها می‌شود لذا پایه‌ها پس از مدتی استحکام خود را از دست می‌دهند خواهند شکست.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به نحوه انواع و نصب استخرهای پیش ساخته پرداختیم. اگر در مورد نصب استخر پیش ساخته با ابهامی مواجه شدید، می‌توانید نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.