• Login
  • سبد خرید 0

02166121416

چگونگی تعمیر استخر پیش ساخته


چگونگی تعمیر استخر پیش ساخته

امروزه استخرهای پیش ساخته با توجه به استفاده در شرایط آب و هوایی گوناگون بسیار پرطرفدار هستند. تعمیر استخر پیش ساخته هم یک کار کاملا تخصصی بوده و نیازمند ترمیم به روش اختصاصی و با استفاده از وسایل مورد نیاز مخصوص به خود است.

با وجود استخرهای پیش ساخته دیگر بسیاری از افراد از استخرهای بتنی، چوبی و یا دیگر نمونه‌های استخر در داخل ویلا، منزل، باغ یا مکان‌های دیگر استفاده نمی‌کنند. با بهره‌گیری و استفاده از این دسته استخرها و با امکانات کامل می‌توانید تجربه خوبی از آب تنی داشته باشید.

از طرفی باید به این نکته اشاره کنیم که این محصولات همان قدر که ویژگی‌های خوبی دارند به همان اندازه هم ممکن است در معرض خطر باشند. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

 

انواع استخر پیش ساخته

استخرهای پیش ساخته در دو نوع برزنتی (پی وی سی با فریم فلزی استیل) و فایبرگلاس – رزین وجود دارند. این دو نوع مدل در قالب استخر پیش ساخته توکار یا روکار اجرا می‌شود. البته نصب نوع استخر پیش ساخته توکار به تمهیدات بیشتری پیش از اجرا نیاز دارد. البته تعمیر استخر پیش ساخته برای هر دو مدل امکان‌پذیر خواهد بود.

 

استخرهای پیش ساخته برزنتی یا پی وی سی

استخر پیش ساخته از یک فریم فلزی که جنس آن استیل بوده؛ تشکیل شده است که از طریق زبانه و کام به دور استخر متصل می‌شود. به وسیله این فریم، استخر به شکل دایره، مربع یا مستطیل در می‌آید. به عبارتی فریم استیل بر روی پارچه برزنت قرار می‌گیرد و فضای داخلی استخر را شکل می‌دهد.

از بارزترین ویژگی‌های این نمونه استخر می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تعبیه پایه‌های استیل که با هدف مهار نیرو و وزنی که به استخر با فشار آب وارد می‌شود؛ در دور تا دور استخر قرار می‌گیرند.
  • فلزی بودن نردبان این نوع استخرها که استفاده از آن را آسان‌تر می‌کند.
  • قرار گرفتن یک فیلتر در کنار و در قسمت بیرونی استخر، تا تصفیه آب درون آن به درستی صورت گیرد.
  • استخر پیش ساخته برزنتی را می‌توان به صورت توکار و روکار در کاربری‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی استفاده کرد. 
  • تعمیر استخر پیش ساخته برزنتی در اکثر اوقات به راحتی قابل انجام است.

 

استخر پیش ساخته فایبر گلاس - رزین

استخرهای پیش ساخته فایبر گلاس نیازی به ماده آب بند ندارند. این مدل برای استخرهایی که بر روی زمین قرار می‌گیرند؛ بهترین انتخاب هستند. این مدل ضمن دارا بودن خواص مکانیکی منحصربه‌فرد، صرفه اقتصادی قابل توجهی برای شما دارد. امروزه در سراسر دنیا مقاوم‌ترین مخازن در برابر حرارت و اسید از جنس فایبرگلاس ساخته می‌شود.

این مدل از استخرهای پیش ساخته شکل ظاهری بسیار زیبایی دارند. این استخرها به دلیل قالب‌های ساخته شده توسط ماشین‌های CNC در نوع خود منحصربه‌فرد هستند. نصب و راه‌اندازی سریع بین ۲ تا ۷ روز از بارزترین نکات مثبت این قبیل استخرها به شمار می‌رود.

 

ترمیم سریع آسیب‌های استخرهای پیش ساخته

شما باید به گونه‌ای از این استخرها استفاده کنید که دچار آسیب‌دیدگی نشوند؛ اما اگر به هر دلیلی محصول مورد نظر شما آسیب دید و شما نتوانستید دیگر از استخر پیش ساخته استفاده کنید. باید شیوه‌های ترمیم و تعمیر استخر پیش ساخته، مخصوصا بدنه اصلی و تجهیزات همراه آن را به بهترین شیوه یاد بگیرید.

متاسفانه بسیار پیش آمده که فرد پس از راه‌اندازی استخر پیش ساخته نسبت به مراقبت از بدنه بی‌توجهی کرده و از آن استفاده می‌کند.

همچنین ممکن است کودکان به بدنه استخر آسیب وارد کنند و با وارد کردن اشیا نوک تیز به بدنه این محصول باعث سوراخ شدن بدنه و ساختار استخر شوند.  این امر آسیبی جدی به این محصولات وارد می‌کند و باید به سرعت نسبت به تعمیر استخر پیش ساخته اقدام کرد.

 

از کجا متوجه شویم که استخر پیش ساخته قابل تعمیر است؟

استخرهای پیش ساخته با توجه به نوع خرابی و آسیب‌هایی که می‌بینند؛ قابلیت تعمیر دارند. این امکان وجود دارد که قسمتی از آن‌ها سوراخ یا پاره شود. همچنین اگر قسمتی مثل فریم آهنی در استخرهای پیش ساخته فریم دار خراب شود؛ می‌توان آن‌ها را تعویض کرد.

علاوه بر این اگر هر قسمتی از پمپ تصفیه آب استخر آسیب دید؛ می‌توانید آن را تعمیر و یا در صورت نیاز به راحتی تعویض کنید.  بسیاری از افراد با عدم رعایت نکات مربوطه، باعث وارد شدن هزینه‌ها و آسیب‌های گاها غیرقابل‌جبرانی به استخر پیش ساخته می‌شوند. به طور مثال با نزدیک کردن وسایل داغ و سوزان نظیر آتش، به بدنه این استخرها آسیب می‌زنند.

شما پیش از هر چیز باید به این مسئله توجه داشته باشید که اگر به هر دلیلی محصول شما از نظر بدنه دچار آسیب‌دیدگی شد؛ تعمیر استخر پیش ساخته خود را به هر فردی نسپارید.  تعمیر این محصولات با توجه به نوع و جنس بدنه‌ای که دارند؛ مستلزم رعایت نکاتی است. تعمیر استخرهای پیش ساخته مثل تعمیرات آپاراتی‌ها و در واقع پنچرگیری چرخ و یا لاستیک و نمونه‌های دیگر نیست و تفاوت بسیار زیادی دارد.

 

روش تعمیر استخر پیش ساخته

شما ابتدا باید فضایی که دچار آسیب‌دیدگی و یا سوراخ ریز شده است را پیدا کنید. مهم‌ترین نکته و گام نخست در تعمیر این محصولات شناسایی نقاط آسیب‌دیده است. پس از اینکه این ناحیه را پیدا کردید؛ علامتی بگذارید تا این محل به دقت مورد تعمیر قرار گیرد.

برای تعمیر استخر پیش‌ساخته قبل از هر چیز، آب داخل این محصولات را تخلیه کنید. تخلیه آب داخلی این مدل استخرها زمانی انجام می‌شود که سوراخ ایجاد شده دارای ابعاد بزرگی باشد و یا ناحیه آسیب‌دیده در بخش‌های پایینی استخر باشد.

پس از تخلیه کامل آب داخلی استخر نیاز دارید که با استفاده از یک عدد برچسب تعمیرات، به راحتی محل مورد نظر را ترمیم کنید.  بدین صورت که ابتدا باید دور تا دور ناحیه‌ای که سوراخ شده است را آغشته به چسب اصلی کنید. این کار را به صورت دایره‌وار انجام دهید تا پس از چسباندن چسب اصلی، لبه‌های اضافی بر روی محصول شما وجود نداشته باشد.

 

خرید برچسب از مکان‌های معتبر

شما پس از آغشته کردن چسب به دور تا دور محل مورد نظر می‌توانید خیلی راحت برچسب اصلی تعمیرات را بر روی این ناحیه بچسبانید تا این بدنه به بهترین شکل ممکن ترمیم شود. سپس بهتر است برای تعمیر استخر پیش ساخته به صورت درست، یک وسیله سنگین را هم بر روی  ناحیه آسیب‌دیده قرار دهید تا چسب به بهترین شکل ممکن به بدنه بچسبد و فضای آسیب دیده را به صورت کامل پر کند.

پس از انجام این کار حداقل به مدت چهار ساعت نباید به محصول آبی برسد تا چسب خود را گرفته و ناحیه مورد نظر به بهترین شکل ممکن پوشش داده شود. بهتر است که این محصول را حداقل یک روز دور از آب نگه دارید تا با اطمینان خاطر بتوانید از استخر خود در حالت سالم استفاده کنید.

برای تعمیر استخر پیش ساخته باید از برچسب‌های تعمیرات که به صورت جداگانه به فروش می‌رسند؛ استفاده کنید. برای خرید برچسب‌ها بهتر است آن را از فروشگاه‌های معتبر تهیه نمایید.

 

تعمیر پایه‌های استخر پیش ساخته

استخرهای پیش ساخته عموما دارای ستون‌ها و پایه‌هایی فلزی هستند. به علت مقاومت بالای این نوع استخرها، امکان استفاده از آنها برای افراد مختلف فراهم شده است.

بیشتر استخرهای پیش ساخته در برندهای ایرانی و معتبر خارجی، از پایه‌های فولای یا آلومینیومی و ضد زنگ برای ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند. با انجام این کار استقامت استخر بالا رفته و در شرایط مختلف آب و هوایی به هیچ عنوان دچار آسیب نمی‌شود.

حال اگر به هر دلیلی در هنگام نصب این محصولات و یا پس از نصب این پایه‌ها دچار آسیب شد؛ شما باید سعی کنید تا اقدام به تعمیر آن‌ها کرده یا یک پایه جدید برای آن بخرید و نصب کنید.  در حقیقت با توجه به جنس‌هایی که پایه‌های استخرهای پیش ساخته دارند؛ عموما تعمیر این محصولات تنها با استفاده از جوشکاری و یا تغییر شکل آن‌ها امکان‌پذیر خواهد بود؛ لذا نیازی به تعمیرات خاص و پیچیده ندارد.

 

ترمیم استخرهای پیش ساخته توسط متخصصان

اگر محصول شما از نواحی دیگری آسیب ببیند؛ این امکان وجود دارد که احتمال ترمیم و تعمیر استخر پیش ساخته بسیار کم باشد. علاوه بر این در خصوص پمپ تصفیه آب این استخرهای پیش ساخته نیز باید بگوییم که با توجه به نوع کارکرد این محصولات در صورتی که به هر دلیلی دچار آسیب شوند نیاز است که آسیب مربوطه را پیدا کنید.

 شما باید تعمیر استخر را به متخصصان حرفه‌ای این حوزه بسپارید؛ زیرا این کار قطعا تخصصی بوده و همانند ترمیم بدنه اصلی این استخرها ساده و آسان نیست. زیرانداز و درپوش استخرهای پیش ساخته هم با توجه به جنسی که دارند به گونه‌ای شکل گرفته‌اند که برای تعمیر آن‌ها بیشتر نیاز به حرفه خیاطی خواهید داشت؛ زیرا این محصولات ساختار قالبا برزنتی دارند.

اگر به هر دلیلی استخر شما پاره شد و یا آسیب دید با استفاده از دوخت می‌توانید آنها را تعمیر کنید.

 

تعمیر استخر پیش ساخته و استفاده مجدد از آن

شما می‌توانید استخرهای پیش ساخته خود را در صورت آسیب‌دیدگی درست کنید؛ اما اگر به هر دلیلی استخر پیش ساخته طوری آسیب دید که از دست شما کاری برنمی‌آید به شما پیشنهاد می‌کنیم تعمیر استخر پیش ساخته را به متخصصین مجرب این حوزه بسپارید. اگر در این حالت نیز نتوانستید محصول خود را کامل تعمیر کنید، پیشنهاد ما به شما خرید استخر پیش ساخته است.