• Login
  • سبد خرید 0

02146292370

بهترین چادر مسافرتی در سفر


بهترین چادر مسافرتی در سفر

اگر شما هم همیشه به دنبال گشت و گذار هستید و دائم در حال مسافرت می‌باشید، مسلما با چالش جمع‌آوری وسایل مورد نیاز برای هر سفر و کمپینگ خود مواجه شده‌اید. یکی از ضروری‌ترین اقلام سفر، چادر مسافرتی می‌باشد که محل اسکان را در مسافرت فراهم می‌آورد. از این رو انتخاب بهترین چادر مسافرتی در سفر اهمیت زیادی دارد چرا که این انتخاب می‌تواند استراحت و آسایش ما را تضمین کند. حال چگونه بهترین انتخاب را داشته باشیم؟ ویژگی‌های یک چادر مسافرتی خوب چیست؟ کدام نوع چادر مسافرتی بهترین برای سفر می‌باشد؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند که به راحتی چادر مسافرتی مورد نیاز خود را تهیه کنید.

 

انواع چادر مسافرتی

چادرهای مسافرتی از نظر جنس پارچه، اندازه، ظرفیت، ساختار چادر، نحوه نصب و طرح‌های ظاهری به انواع و اشکال گوناگونی تفسیم‌بندی می‌شوند. همچنین از نظر ظاهری چادرهای مسافرتی گنبدی، هرمی، تونلی و... در بازار وجود دارند، اما به طور کلی چادرهای مسافرتی در سه دسته فنری، عصایی و اتوماتیک جای می‌گیرند که هر کدام از آن‌ها در گروه خود، انواع چادرهای مسافرتی با ویژگی‌های مختلف را شامل می‌شوند.  

 

چادرمسافرتی فنری

اگر به دنبال چادر مسافرتی کم‌دردسر برای مسافرت خانوادگی خود در باغ و بوستان به خصوص در فصل تابستان هستید، چادر مسافرتی فنری می‌تواند بهترین چادر مسافرتی در سفر شما باشد. این مدل از چادر مسافرتی نیازی به نصب ندارد. چرا که سازه آن تماما از ستون‌های فنری تشکیل شده است و تنها با خارج کردن آن از کیف مخصوص، به صورت خودکار باز شده و راه‌اندازی می‌شود. همچنین نحوه جمع کردن آن به سادگی برپایی آن می‌باشد و با تا کردن چادر و جای‌گذاری آن در کیف خود، بسته‌بندی می‌شود. این چادرهای مسافرتی که عموعا از وزن بیشتری نسبت به سایر چادرهای مسافرتی برخودار هستند، برای فعالیت‌هایی که نیازمند جابه‌جایی آن در مسیر طولانی می‌باشند مانند کوهنوردی و طبیعت گردی، مناسب نیستند.

 

چادر مسافرتی عصایی

بسیاری از کوهنوردان و کمپرها نیازمند چادر مسافرتی سبک می‌باشند که بتوانند آن را در مسیرهای سخت و طولانی حمل کنند. چادر مسافرتی عصایی، انتخابی مناسب برای آن‌ها به شمار می‌رود و جز بهترین برند چادر کوهنوردی نیز محسوب می‌شود. چرا که در ساختار این سازه، میله‌هایی (عصاهایی) از جنس فایبرگلاس استفاده شده است که وزن آن را به شدت کاهش می‌دهد و قابلیت حمل و جابه‌جایی آن را ساده می‌کند. همچنین این چادرها به دلیل استفاده توسط افراد حرفه‌ای، معمولا به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که از مقاومت بالایی در برابر آب و دمای بالا دارند. چادر مسافرتی عصایی که بهترین چادر مسافرتی در سفر به کوهستان و جنگل می‌باشد، باز و بسته کردن آن نیز ساده است و یادگیری تنها با یک آموزش کوتاه و یکی دوبار انجام دادن امکان‌پذیر می‌باشد. برای برپایی این چادرها تنها بایستی میله‌ها را بهم وصل کرده و در آخر به چادر متصل نمایید. همچنین می‌توانید پایه‌ی عصاها را در زمین اسکان محکم کرده تا به مقاومت کافی چادر در برابر باد و طوفان دست پیدا کنید.

 

چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر مسافرتی اتوماتیک ترکیبی از چادرهای مسافرتی عصایی و فنری می‌باشد و با داشتن طرح‌های زیبا و جذاب، از جدیدترین مدل‌های چادرهای مسافرتی به شمار می‌رود که طرفداران زیادی را در زمینه وسایل سفر به خود جذب کرده است. ساختار این چادر مسافرتی به صورتی می‌باشد که برپایی آن همچون چادر مسافرتی فنری بسیار ساده است. مانند چتری می‌باشد که ستون‌های آن از میله‌های بهم متصل شده در ساختار خود چادر تشکیل شده و پس از خارج کردن آن از کیف، با باز کردن پایه‌های آن و سپس با کشیدن قسمت مرکزی به سمت بالا، برپا می‌شود و با پایین آوردن آن، چادر به صورت اتوماتیک جمع می‌گردد. این چادرهای مسافرتی دارای وزن زیادی هستند و برای جابه‌جایی نیازمند وسیله نقلیه مناسب می‌باشند.

 

نکات مهم هنگام انتخاب بهترین چادر مسافرتی در سفر

برای تهیه چادر مسافرتی مناسب با توجه به نیاز خود، نیازمند توجه به مواردی هستید که شما را در انتخابی درست برای تهیه چادر مسافرتی راهنمایی می‌کنند. در واقع با توجه به فاکتورهای زیر، می‌توانید بهترین چادر مسافرتی در سفر خود را انتخاب کنید.

 

ظرفیت چادر

امروزه چادرهای مسافرتی در ظرفیت‌های گوناگونی همچون تک نفره، دو نفره و چند نفره تولید می‌شوند. این ظرفیت با توجه به حالت خوابیده هر فرد در کف چادر محاسبه می‌شود. یعنی در یک چادر دو نفره به اندازه کافی جا برای خواب آن‌ها وجود دارد اما ایستادن یا حرکت در آن برای دو نفر مشکل است. از این رو بهتر است ظرفیت چادر مسافرتی مورد نیاز خود را حداقل تا دو نفر بیشتر در نظر بگیرید تا با کمبود جا مواجه نشوید.

 

وزن و سنگینی

از مهم‌ترین ملاک‌های انتخاب چادر مسافرتی، وزن و سنگینی آن می‌باشد که تاثیر زیادی بر شیوه حمل و نقل آن می‌گذارد. همچنین جنس ستون‌های مورد استفاده درچادرهای مسافرتی همچون فایبرگلاس و میله‌های آلومینیومی، وزن آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

 

قابلیت ضدآب و مقاومت در برابر سرما

برخی از چادرهای مسافرتی دارای قابلیت ضد آب می‌باشند که پیرو آن، به دلیل نوع جنس پارچه و یا دولایه بودن رویه آن، چادرهای مسافرتی این نمونه، در برابر سرما نیز مقاوم هستند. همچنین تهیه بهترین چادر مسافرتی ضد آب به شما امکان تجربه سفری لذت‌بخش در همه‌ی فصول سال و شهرهای شمالی را هدیه می‌دهد.

 

جنس پارچه چادر مسافرتی

چادرهای مسافرتی با جنس‌ رویه‌های مختلفی تولید می‌شوند که معمولا جنس استفاده شده در آن‌ها شامل برزنت، نایلون و پلی استر می‌باشد که هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارند. چادرهای برزنتی معمولا در برابر فشار و ضربه از مقاومت بیشتری برخودار هستند و همچنین عایق خوبی در برابر صدای طوفان و رگبار می‌باشند. چادرهای مسافرتی که از پارچه‌های نایلونی تهیه شده‌اند، قابلیت ضدآب و مقاومت در برابر سرما یا حتی نور خورشید را ندارند و جز چادرهای مسافرتی ارزان به شمار می‌روند. چادرهای پلی استری که بهترین جنس پارچه را دارا هستند، در کنار سبک بودن، مقاومت بالایی دارند و همچنین جز بهترین چادر مسافرتی ضد آب نیز به شمار می‌روند.

 

پوشش کف چادر

پوشش کف چادر از مهم‌ترین معیارهایی می‌باشد که باید در هنگام انتخاب چادر مسافرتی به آن توجه شود. چرا که پوشش کف چادر لازمه یک خواب راحت و استراحتی مناسب به حساب می‌آید. پوشش کف چادر بایستی بسیار مقاوم بوده تا به راحتی پاره نشود و نسبت به دیواره‌های چادر محکم‌تر باشد. همچنین برخی از چادرهای مسافرتی دارای کفی با جنس ضد آب هستند که امتیاز مثبتی برای آن‌ها به شمار می‌رود. در صورتی که پوشش کف چادر شما دارای قابلیت ضد آب نبود، بهتر است زیراندازی با این ویژگی مخصوص چادر خود برای سفرهایتان تهیه کنید.

 

ارتفاع چادر

ارتفاع چادر، استحکام و مقاومت آن را در برابر طوفان و بادهای شدید تحت تاثیر قرار می‌دهد. چادرهای مسافرتی که ارتفاع بیشتری دارند، شامل ستون‌های کمتری در بدنه خود می‌باشند و برعکس چادرهای مسافرتی که ارتفاع کمتری دارند در مقابل سرما و باد مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند. همچنین اگر چادر مسافرتی را برای کمپینگ‌های طولانی در محلی با آب و هوای معتدل انتخاب می‌کنید، بهتر است به ارتفاع مناسب آن دقت نمایید تا شرایط ایستادن بهتری داشته باشید.

 

نحوه نصب چادر مسافرتی

سرعت و نحوه نصب چادرهای مسافرتی برای بسیاری از افراد در درجه اول قرار دارد. چرا که در هنگام مسافرت‌های خانوادگی یا شهر به شهر، نیازمند چادری هستند که با سرعت برپا شود و محلی برای استراحت آن‌ها فراهم آورد. از این جهت با توجه به مقصد و نوع مسافرتی که دارید، یکی از ملا‌ک‌های بهترین چادر مسافرتی در سفر شما، سرعت و نصب چادر محسوب می‌شود.

 

قیمت چادر

قیمت چادرهای مسافرتی با توجه به نوع ساختار آن‌ها، جنس پارچه، اندازه و ظرفیت و ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر سرما و گرما، ضد آب بودن، عایق صدا و ... تعیین می‌شود. مثلا چادرهای مسافرتی مخصوص کوهنوردان به دلیل قابلیت حمل آسان، سبک بودن، داشتن جنسی مقاوم و ضد آب از قیمت بیشتری برخودار است و در عوض کیفیت بیشتری نیز نسبت به سایر چادرهای مسافرتی دارد.

بهترین برند چادر مسافرتی

چادرهای مسافرتی توسط برندهای معروفی همچون هاسکی، کلمن، فرینو، بلک دایموند و ... در جهان تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها طرفداران مخصوص به خود را دارند. بهترین مارک چادر مسافرتی ایران را چادر مسافرتی هلال که بیشتر محصولات خود را برای استفاده هلال احمر تولید می‌کند، چادر مسافرتی ساینا، فخر، سافاری و ... شامل می‌شوند که تاکنون توانسته‌اند نیاز متقاضیان خود را به خوبی برآورده سازند. تمامی برندهای چادرهای مسافرتی توانسته‌اند طرفداران خود را در زمینه وسایل کمپ و گردشگری به سوی خود جذب کرده و با یکدیگر به رقابت بپردازند. معمولا شما می‌توانید هر نمونه از چادر مسافرتی را از برند مورد نظر خود تهیه کنید.

 

اهمیت و کاربرد چادر مسافرتی

نوع چادر مسافرتی برای این که محلی برای اسکان و استراحت در سفر فراهم می‌آورد، بسیار مهم می‌باشد؛ چرا که انتخاب بهترین چادر مسافرتی در سفر به ما در داشتن سفری بی‌دردسر و مکانی امن برای استراحت کمک می‌کند. چادر مسافرتی به سه دسته فنری، عصایی و اتوماتیک دسته‌بندی می‌شود که هر یک از آن‌ها انواع گوناگونی را شامل می‌شوند. شما می‌توانید چادر مسافرتی مورد نیاز خود را با توجه به ظرفیت، اندازه، جنس، وزن و... انتخاب و تهیه نمایید.