• Login
  • سبد خرید 0

02146292370

نحوه تعمیر تخت بادی


نحوه تعمیر تخت بادی

بسیاری از افراد از تخت‌خواب‌های بادی در مسافرت یا هر موقع دیگری از زندگی خود استفاده می‌کنند و یکی از نیازهای اساسی آن‌ها محسوب می‌شود. برای مثال راننده کامیونی که روزهای طولانی را در جاده به سر می‌برد گاهی نیاز دارد تا در کنار جاده استراحت کند و اینجاست که تخت بادی بسیار کارآمد خواهد بود. حال احتمال خرابی این تخت‌های بادی بسیار زیاد است و همان‌طور که می‌دانید آن‌ها بسیار آسیب‌پذیر هستند و با ایجاد یک حفره بسیار کوچک در بدنه تخت بادی می‌تواند بسیار مشکل ساز شود. در این مقاله قصد داریم به آموزش و نکات تعمیر تخت بادی یا امثال آن بپردازیم. اگر با مشکل خرابی تخت بادی مواجه شدید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

دلایل خرابی تخت بادی

خرابی تخت‌های بادی بسیار رایج هستند چون همان‌طور که گفته شد از حساسیت بسیار بالایی بهره می‌برند که این مورد باعث می‌شود مراقبت از آن‌ها چالش بر انگیزتر از تخت‌های عادی باشد. تعمیر تخت بادی در مواقعی که خرابی برای آن پیش می‌آید امری ضروری است. اکثر خرابی‌های تخت بادی به آسیب دیدگی بدنه آن بر می‌گردد که به دلایل مختلفی این اتفاقات می‌افتد. در این قسمت از مقاله به دلایلی که باعث خرابی تخت بادی خواهند شد می‌پردازیم.

 

اجسام تیز

اولین چیزهایی که باعث نشتی باد از تخت بادی خواهد شد اجسام نوک تیز و برنده است. اجسام تیز در هر خانه‌ای پیدا می‌شود و یکی از خطرناک‌ترین چیزهای ممکن برای تخت‌های بادی هستند. یکی از مشکلات تخت‌های بادی مقاومت بسیار کم آن‌ها در برابر اجسام تیز است که در اکثر موارد باعث پارگی یا سوراخ شدن تخت بادی خواهند شد.

فشار زیاد

تخت‌های بادی بر خلاف تخت‌های معمولی برای فشار و وزن‌های بالا طراحی نشده‌اند و نسبت به تک نفره یا دو نفره بودن آن‌ها این معیار متغیر خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر وزن بالایی روی این تخت‌ها سوار شود تا حدی می‌توانند از خود مقاومت نشان دهند. برای مثال در مسائلی مانند کمبود جای خواب برای مهمان‌ها احتمال دارد شما بخواهید از تخت بادی برای نفرات بیشتری استفاده کنید که این باعث فشار زیاد روی آن خواهد شد و در نهایت احتمال نیاز به تعمیر تخت بادی وجود خواهد داشت.

 

راه اندازی اشتباه

بسیاری از افراد در راه اندازی تخت بادی اینتکس دچار اشتباهاتی می‌شوند. یکی از این اشتباهات باد زدن بیش از حد آن است. همان‌طور که می‌دانید تخت‌های بادی حد استانداردی برای باد شدن دارند و اگر بیش از حد باد محفظه آن افزایش یابد موجب ترکیدگی تیوب آن خواهد شد.

 

آموزش تعمیر تخت بادی

در بخش قبلی مقاله به دلایل خرابی تخت بادی اشاره شد و حتماً به نکات گفته شده توجه نمایید و سعی کنید در برابر این خطرات از تخت بادی محافظت لازمه را انجام دهید. حال اگر خرابی‌ برای تخت بادی شما پیش آمد باید به تعمیر آن بپردازید تا امکان استفاده مجدد از آن را داشته باشید. در ادامه مقاله مرحله به مرحله تعمیر تخت بادی اینتکس را به شما آموزش می‌دهیم.

 

پیدا کردن خرابی تخت بادی

در مرحله اول شما باید نشتی تخت بادی را پیدا کنید تا بتوانید آن را برطرف کنید. این احتمال هم وجود دارد که تخت بادی شما به طور طبیعی باد کم کند، اما اگر پس از باد کردن آن بعد از چند دقیقه خالی شد به معنای نشتی داشتن آن است. برای پیدا کردن نشتی تنها لازم دارید تا تخت بادی را پر از باد کنید و به دنبال نشتی آن بگردید. برای پیدا کردن نشتی خیس کردن تخت بادی می‌تواند مؤثر باشد تا اگر در بدنه تخت شاهد ترکیدن حباب بودید نشتی را پیدا کنید. پس از پیدا کردن نشتی آن با استفاده از یک ماژیک دور نقطه نشتی خط بکشید تا نقطه خرابی مشخص باشد و گم نشود.

 

خالی کردن باد

برای ادامه تعمیر تخت بادی باید باد آن را به صورت کامل خالی کنید و آن را کاملاً خشک نمایید. تا یک الی دو ساعت تخت بادی را مقابل آفتاب قرار دهید تا به طور کامل آماده تعمیر شود.

خرید پک تعمیر تخت بادی

برای تعمیرات محصولات بادی پک‌های مخصوصی وجود دارند که با مراجعه به فروشگاه‌های مربوطه می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید. این بسته‌ها قیمت زیادی ندارند و در آن‌ها تکه کاغذ و چسب مخصوص تعمیر تخت بادی قرار داده شده که در ادامه به نحوه کار با آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

صاف کردن بدنه تخت بادی

در ادامه تعمیر تخت بادی محوطه نشتی را باید از گونه چروک و زبری پاک کنید. بعد از خالی کردن کامل باد این محصول آن را پهن و قسمت نشتی را مشخص کنید. اطراف آن باید کاملاً صاف شود تا در ادامه برای چسباندن چسب آماده باشد. در مرحله بعد با استفاده از یک دستمال تمیز و الکل محوطه سوراخ نشتی را کاملاً تمیز کنید تا هیچ‌گونه گرد و غباری روی آن باقی نماند و پس از تمیز کردن، مطمئن شوید که محوطه نشتی خشک باشد.

 

برش برچسب

برچسب یا کاغذی در بسته تعمیر تخت بادی وجود دارد که در حالت عادی برای نشتی‌های کوچک خیلی بزرگ است. در این مورد شما لازم دارید تا آن را برش دهید. میزان اندازه برچسب باید تقریباً دو برابر اندازه نشتی باشد تا آن را به طور کامل پوشش دهد. روی پک تعمیرات تخت بادی دستورالعمل‌های لازمه نوشته شده و حتماً به آن‌ها توجه نمایید.

 

چسباندن برچسب

در پک تعمیر تخت بادی یک چسب مایع هم وجود دارد تا شما قبل از چسباندن برچسب آن را به محل نشتی بزنید تا برچسب به خوبی با آن درگیر شود. نیاز نیست چسب زیادی برای این کار هدر دهید تنها باید مقداری دور تا دور نشتی بزنید تا تمامی برچسب به آن بچسبد. پس از زدن چسب برچسب را به طور کاملاً صاف روی نشتی قرار داده و حدود ۳۰ الی ۴۰ ثانیه فشار دهید. پس از خشک شدن چسب تخت را باد کرده و دوباره شروع به استفاده کنید.

 

نکاتی برای تعمیر تخت بادی

تخت‌های بادی اینتکس برای استراحت انتخاب بسیار خوبی هستند و با استفاده آن‌ها تجربه یک خواب بسیار راحت را خواهید داشت، اما توجه داشته باشید که نگه داری آن‌ها بسیار مهم است. شما می‌توانید تعمیر تخت بادی را به نمایندگی بسپارید، اما چه بهتر که خودتان به تعمیر وسایل خود بپردازید تا در مواقع ضروری تجربه‌ای در این زمینه داشته باشید.